Wege ABC

Moda dla wegetarian

Nasz sklep jest odbiciem tego w co wierzymy i wartości, którymi kierujemy się każdego dnia. Cenimy sobie zdrowie, świetne samopoczucie oraz poczucie humoru, co z pewnością widać w proponowanych w sklepie produktach. Co więcej, od samego początku działalności zależało nam na tym, żeby promować ten określony styl życia oraz dietę, która bazuje na produktach pochodzenia roślinnego. Właśnie dlatego przygotowaliśmy wyjątkową linię gadżetów, którą opatrzyliśmy nazwą “Wegański alfabet”, czyli w skrócie “wege ABC”.

Motywem wegańskiego abecadła ozdobiliśmy kubki, koszulki i rozmaite akcesoria takie, jak poduszki i torby. Wierzymy, że dzięki temu nasi Klienci pomogą zmieniać świat na lepsze, a przy tym będą cieszyć się z przydatnych produktów codziennego użytku!

Roślinne ABC - wegański alfabet

Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie alfabetu, dlatego, że jest absolutną podstawą do nauki czytania i pisania oraz elementem codzienności, który towarzyszy nam każdego dnia. Jest tak powszechny, że nawet się nad nim nie zastanawiamy, po prostu mówimy, piszemy, słuchamy czy czytamy. Z kolei podstawą zdrowia organizmu oraz dobrego samopoczucia jest właściwa dieta.

Chcemy, aby wegańskie odżywianie było równie oczywiste i powszechne, jak korzystanie z alfabetu, dlatego wybór abecadła na motyw przewodni wydawał się najwłaściwszy. Jednakże, aby się tak stało, trzeba w oryginalny i ciekawy sposób promować zalety warzyw, owoców, orzechów oraz ziół.

Gdy już wybraliśmy abecadło, zabraliśmy się za przystosowanie go do wartości, które chcemy przekazywać i popularyzować. Zadbaliśmy o to, aby każda litera, która występuje w alfabecie, reprezentowała inny produkt związany z kulturą wege i zdrowym odżywianiem, np. owoc, warzywo czy orzech. Produkty te zostały przedstawiane na naszych gadżetach pod postacią humorystycznych, estetycznych i przystępnych rysunków.

Kolorowe, zdrowe, owocowe ABC

Skoro już wiadomo skąd pomysł na alfabet, to czas przejść to sedna sprawy! Jakie owoce i warzywa kryją się pod literami?

W naszym ABC A to awokado, B to banan, C to cytryna, a D ... Może dynia albo daktyl? Co z E, F, G i innymi literami? Zobaczycie już wkrótce, jeśli odwiedzicie naszą stronę, bowiem szykujemy zupełnie nowe, fantastyczne grafiki!

Roślinno-warzywne ABC - produkty dla wszystkich

Nasze gadżety, kubki czy torby mają za zadanie uświadamiać ludzi, że zbilansowane posiłki bazujące na warzywach, owocach i orzechach mogą być fantastyczne. Jednakże nie jest to ich jedyne zadanie!

Pomagają budować poczucie wspólnoty wśród tych ludzi, którzy już zmienili swoją dietę i styl życia. Są też doskonałym prezentem na urodziny, imieniny, rocznicę czy święta dla każdej bliskiej osoby, która je produkty roślinne!


Obserwuj nas na FB, żeby być na bieżąco z kolejnymi wzorami na koszulki dla wegetarian i wegan :)


Wegetariański Alfabet - A jak Awokado
Awokado to owoc znany również pod nazwą smaczliwka, gruszka aligatora bądź też gruszka miłości - z uwagi na swój kształt. Awokado jest bogate w składniki odżywcze, a także posiada ważne właściwości lecznicze. Wraz z jedzeniem awokado dostarczysz błonnik, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, wiele mikroelementów i wodę, której miąższ ma ponad 60%. Ze składników awokado warto wymienić choćby miedź, potas, fosfor, magnez i szereg witamin - w tym kwas foliowy. Pomimo swojej dość wysokiej kaloryczności, owoc nie zawiera cholesterolu.

Awokado doceniane jest przez kucharzy za miąższ o konsystencji pasty. Sprawia on, że często przepisy zawierają ten owoc jako bazę do wegańskich past kanapkowych idealnych do śniadania czy też dipów. Przy zakupie awokado zawsze niespodzianką jest pestka. Nigdy nie wiadomo czy będzie ona mała, a miąższu dużo, czy też o zgrozo pod skórką znajdziemy praktycznie samą pestkę. Wówczas nie trzeba się jednak martwić - to nie jest składnik niepożądany. W Internecie są przepisy, które pokazują co można wyczarować z pestek awokado.


Awokado i jego lecznicze właściwości

Awokado uznawanej jest za bardzo zdrowy, odżywczy owoc. Dzięki swoim właściwościom i składnikom, wspomaga poprawę zdrowia m.in. przy cukrzycy i chorobach układu krwionośnego, pobudza układ immunologiczny. Jedzeniem awokado pomożemy również swojej sylwetce. Wpływa na to duża zawartość błonnika oraz jednonienasycone i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Należy jednak przy planowaniu jadłospisu pamiętać o kaloryczności awokado.

Awokado - wartości odżywcze (w 100g)

   • Białko - 2,00 g
   • Węglowodany - 8,53 g
   • Tłuszcz - 14,66 g
   • Błonnik - 6,7 g
   • Potas - 485 mg
   • Fosfor - 52 mg
   • Magnez - 29 mg
   • Wapń - 12 mg
   • Żelazo - 0,55 mg
   • Sód - 7 mg
   • Cynk - 0,64 mg

Zobacz koszulki i inne produkty dla wegetarian i wegan z motywem awokado.

Wegetariański Alfabet - B jak Banan
Zobacz koszulki i inne produkty dla wegetarian i wegan z motywem banana.

Wegetariański Alfabet - C jak Cytryna
Zobacz koszulki i inne produkty dla wegetarian i wegan z motywem cytryny.

Ładowanie...